Bluza sportowa – jak ją właściwie wybrać?

bluza prosto

Osoby aktywnie uprawiający sport przede wszystkim cenią sobie wygodę. Mowa tu oczywiście o ubierze. Dlatego tak dużą popularnością cieszą się wśród nich bluzy sportowe. Trzeba jednak wiedzieć, że sportową bluzę należy dobrać właściwie jeśli ma ona spełnić swoje zadania.

Bluzy męskie

Panowie noszą bluzy nie tylko podczas treningów, ale także na co dzień. Wśród tych popularniejszych można wyróżnić przede wszystkim bluzę z kapturem marki Prosto. Są one uniwersalne. Można je nosić na treningu, jak i podczas codziennych obowiązków. Wyróżnić można także bluzy klasyczne. Jest to bluza bez kaptura, którą nakłada się przez głowę. Na koniec wspomnieć trzeba także o bluzach z kieszeniami. Bluzy te często nazywane są „kangurami”. Są praktyczne ponieważ w kieszeni można przechowywać różne przedmioty.

Niezależnie od tego jaki fason się wybierze ważne jest, aby była to bluza dobrej jakości, jak np. bluza Prosto: https://www.braggashop.pl/bluzy-prosto-cat-32.

Bluzy damskie

Dla pań główną zaletą bluz sportowych jest fakt, iż są one wszechstronne. Najczęściej ubierane są na treningi w chłodniejsze dni lub wieczory. Wśród bluz damskich wyróżnić można przede wszystkim ich cztery typy. Pierwszym są bluzy z suwakiem. Są one bardzo praktyczne. Można je łatwo zdjąć lub rozpiąć kiedy zrobi się nieco cieplej. Drugi typ to bluzy nierozpinane. Są one nieco mniej praktyczne w przypadku uprawiania sportu, ale są bardzo eleganckie. Trzeci typ bluz to bluzy z kapturem. To bluzy niezwykle popularne przede wszystkim dlatego, iż świetnie nadają się na trening, jak i na co dzień. Na koniec wyróżnić można jeszcze bluzy softshellowe. Idealne na jogging lub jazdę na rowerze. Skutecznie chronią przed wiatrem.