Czym kierować się przy wyborze płaszcza przeciwdeszczowego do pracy?

Czym kierować się przy wyborze płaszcza przeciwdeszczowego do pracy

Robocze płaszcze przeciwdeszczowe to element garderoby, który przyda się niejednemu pracownikowi. Wykonywanie swoich zawodowych obowiązków w trudnych warunkach atmosferycznych wymaga przecież solidnego zabezpieczenia. Warto byłoby zatem wiedzieć, czym należy kierować się przy wyborze płaszcza chroniącego przed deszczem.

Jakie cechy powinien mieć roboczy płaszcz przeciwdeszczowy?

Robocze płaszcze przeciwdeszczowe można nabyć tutaj, w sklepie oferującym profesjonalną odzież BHP. Nie należy jednak podejmować pochopnych decyzji odnośnie zakupu takiego elementu odzieży. Ważne jest bowiem to, aby płaszcz przeciwdeszczowy był: 

  • odporny na uszkodzenia mechaniczne
  • elastyczny
  • wodoodporny
  • ciepły

Niesamowicie istotne jest także to, aby roboczy płaszcz przeciwdeszczowy nie krępował ruchów. W przeciwnym bowiem razie, istnieje duże prawdopodobieństwo tego, że nie będzie się w nim właściwie wykonywało swojej pracy. Niektóre obowiązki wymagają przecież precyzyjnego wykonania. 

czarny płaszcz przeciwdeszczowy

Co jeszcze należy mieć na uwadze?

Płaszcze przeciwdeszczowe powinny posiadać również sprawnie działający zamek, dzięki któremu szybko będzie można je włożyć i zdjąć. Należy zwrócić także uwagę na materiał, z którego są wykonane. Wydaje się, że dobrym pomysłem będzie zakup płaszcza z poliuretanu bądź nylonu. Dla wielu osób istotny jest także kolor płaszcza. Wydaje się, że najlepiej postawić na ten w wyrazistym kolorze. Doskonale sprawdzą się więc soczysta żółć, a także intensywna czerwień. Każdy pracownik powinien także postarać się o dobór właściwego rozmiaru płaszcza przeciwdeszczowego. Nie może on być ciasny, bo będzie mocno ograniczał ruchy. Błędem jest także kupowanie płaszcza luźnego, który może należycie nie spełniać swojej roli. Najlepiej więc zakupić odzież w swoim standardowym rozmiarze bądź też zwracać uwagę na podane wymiary.