Czym są biustonosze do karmienia?

Pewnym specyficznym rodzajem damskich biustonoszy są biustonosze przeznaczone dla młodych mam, które umożliwiają wygodne karmienie dziecka piersią. Ten typ biustonoszy posiada specjalne zapięcia z przodu (najczęściej wygodne w obsłudze), które pozwalają rozpiąć miseczkę jedną ręką. To bardzo praktyczne rozwiązanie.

Biustonosze do karmienia stanowią obecnie bardzo ważną podkategorię w sklepach ze stanikami. Przede wszystkim coraz więcej kobiet w czasie pierwszych miesięcy życia dziecka stara się karmić piersią – jest to zalecane przez lekarzy, psychologów, wiele się na ten temat mówi również w mediach i kolorowych magazynach. Dlatego też to właśnie biustonosze do karmienia stają się ważną częścią garderoby młodych mam. Można je nabyć w wielu miejscach, przede wszystkim w stacjonarnych sklepach z bielizną i w sklepach internetowych, ale nie tylko. Również sklepy z artykułami dla świeżo upieczonych rodziców często posiadają w swojej ofercie biustonosze tego typu.

Co ważne, w tej kategorii biustonoszy znajdziemy produkty dość mocno zróżnicowane pod względem wykonania, budowy, estetyki czy też wygody. Przede wszystkim możemy rozróżnić biustonosze ze względu na materiał, z którego są wykonane. Część jest w 100% bawełniana, co również przekłada się na komfort użytkowania, gdyż bawełna jest materiałem przyjaznym dla skóry i bezpiecznym nawet dla osób wrażliwych. W sklepach z bielizną pojawia się ostatnio coraz więcej biustonoszy do karmienia wykonanych z tworzyw sztucznych. Bardzo często tego typu modele mają wewnętrzną warstwę z bawełny, która odpowiednio chroni piersi. Wiele z tego typu biustonoszy gwarantuje dużą swobodę ruchów i wygodę użytkowania, co w trakcie pierwszych miesięcy macierzyństwa jest szczególnie ważne.

Wśród biustonoszy do karmienia możemy znaleźć modele z fiszbinami, a także specjalne modele bez fiszbin, które jeszcze bardziej poprawiają komfort użytkowania. Należy jednak pamiętać, że biustonosze bez fiszbin nie będą odpowiednie dla wszystkich kobiet, zwłaszcza panie hojnie obdarowane przez naturę mogą odczuwać pewien dyskomfort korzystając z takich właśnie modeli.

Biustonosze dla mam karmiących to przede wszystkim rozwiązanie gwarantujące większą swobodę, a także większy komfort. W razie zaistnienia potrzeby w każdej chwili można udać się z dzieckiem w ustronne miejsce, aby tam spokojnie je nakarmić. Obecnie znaleźć można wiele niezwykle ciekawych i gustownie wykonanych modeli i to w różnych rodzajach. Dlatego też praktycznie każda mama może znaleźć stanik tego typu, który będzie odpowiadał jej preferencjom.