Markowe ubrania - serwis na temat mody

Bądź modna każdego dnia!

Damskie bluzki - jaki materiał wybrać?

sty 092018

undefined

Bluzki damskie to element garderoby każdej współczesnej kobiety. Często jednak zdarza się, że kupowane modele bluzek nie są najlepszej jakości. Warto szukać, na przykład w sklepach stacjonarnych specjalnych ofert na bluzki wykonane z dobrych jakościowo materiałów. To zapewni nie tylko trwałość, ale także komfort noszenia.

Bawełna - czy warto się na nią zdecydować?

W sklepach można znaleźć damskie bluzki na każdą okazję wykonane z tego materiału. Bawełna wykazuje się dużą higroskopijnością, który zapewnia brak uczucia mokrego materiału. Poza tym, jest odporna na rozciąganie. Bluzki damskie wykonane z cienkiej bawełny idealnie sprawdzą się latem, natomiast te z grubszej ogrzeją ciało zimą. Co ważne, jest to dobry materiał dla alergików - raczej nie uczula. Możliwe jest jednak, że bluzki wykonane tylko z bawełny będą się szybko gniotły, co niewątpliwie jest ich wadą.

Len - jakie ma właściwości?

To także materiał cechujący się wysoką higroskopijnością, zapewni więc komfort w czasie upalnych dni. Jest tak jak bawełna odporny na rozciąganie. Poza tym, nie uczula. Jest trwały i daje uczucie ochłodzenia, co wykorzystywane jest do bluzek damskich na wiosnę oraz lato. Niestety on także się gniecie.

Bawełna i len to bardzo dobre jakościowo materiały. Mają wiele zalet, ale także wad. Żeby uniknąć gniecenia, warto wybierać ubrania, które mają około 5% dodatku sztucznego materiału. To idealne połączenie.

Brak opublikowanych komentarzy.

Nowy komentarz

Atom

Napędza Nibbleblog