Damskie bluzki – jaki materiał wybrać?

bluzka biała

Bluzki damskie to element garderoby każdej współczesnej kobiety. Często jednak zdarza się, że kupowane modele bluzek nie są najlepszej jakości. Warto szukać, na przykład w sklepach stacjonarnych specjalnych ofert na bluzki wykonane z dobrych jakościowo materiałów. To zapewni nie tylko trwałość, ale także komfort noszenia.
Bawełna – czy warto się na nią zdecydować?

W sklepach można znaleźć damskie bluzki na każdą okazję wykonane z tego materiału. Bawełna wykazuje się dużą higroskopijnością, który zapewnia brak uczucia mokrego materiału. Poza tym, jest odporna na rozciąganie. Bluzki damskie (https://yups.pl/bluzka) wykonane z cienkiej bawełny idealnie sprawdzą się latem, natomiast te z grubszej ogrzeją ciało zimą. Co ważne, jest to dobry materiał dla alergików – raczej nie uczula. Możliwe jest jednak, że bluzki wykonane tylko z bawełny będą się szybko gniotły, co niewątpliwie jest ich wadą.

Len – jakie ma właściwości?

To także materiał cechujący się wysoką higroskopijnością, zapewni więc komfort w czasie upalnych dni. Jest tak jak bawełna odporny na rozciąganie. Poza tym, nie uczula. Jest trwały i daje uczucie ochłodzenia, co wykorzystywane jest do bluzek damskich na wiosnę oraz lato. Niestety on także się gniecie.

Bawełna i len to bardzo dobre jakościowo materiały. Mają wiele zalet, ale także wad. Żeby uniknąć gniecenia, warto wybierać ubrania, które mają około 5% dodatku sztucznego materiału. To idealne połączenie.