Dżinsowe spodnie damskie – rodzaje i kolory

spodnie jeansowe damskie typu rurki

Jeansy to uniwersalne spodnie, które pasują do wielu stylizacji. Każda kobieta powinna mieć w swojej szafie przynajmniej jedną ich parę. Natomiast mamy wiele modeli jeansów, które odpowiednia dobrane uwydatniają zalety sylwetki.

Spodnie jeansowe damskie – damskie

Obecnie najpopularniejszym modelem spośród damskich spodni jeansowych są tzw. rurki. Są to obcisłe spodnie, które podkreślają sylwetkę, a szczególnie nogi. Występują w wielu wariantach kolorystycznych i świetnie wyglądają do większości rzeczy: swetrów, koszul, bluz. Rurki możemy kupić z wysokim, średnim i niskim stanem. Również obecnie najczęściej wybieranym modelem są rurki z wysokim stanem. Nieco innym fasonem są spodnie damskie mom fit oraz boyfriend. Również możemy je kupić w różnych kolorach. Podkreślają one jedynie talię, mają luźne nogawki i kończą się nad kostką. Jeszcze bardziej obszerne i luźne są spodnie dżinsowe damskie o fasonie tzw. relaxed fit. Są to całkowicie luźne spodnie, które nie krępują ruchów, ale też nie podkreślają sylwetki. Coraz częściej może w sklepach spotkać także jeansy dzwony. Spodnie są dopasowane w udach, a rozszerzają się od kolan w dół.

Kolor spodni jeansowych

Spodnie jeansy występują w prawie każdym kolorze. Najpopularniejsze są spodnie czarne, szczególnie rurki. Czerń pasuje do stylizacji dziennych i wieczorowych. Natomiast takim klasycznym kolorem dżinsów jest niebieski. Występuje on w wielu odmianach od bardzo jasnego, błękitu, aż po mocny granat. Jeżeli wolimy nieco niestandardowy kolor to warto wybrać dżinsy szare lub białe.