Idealne płaszcze wiosenne dla panów

Płaszcz wiosenny męski to klasyczny, elegancki model, który znaleźć powinien się w szafie każdego mężczyzny, jeśli chce on uchodzić za modnego i stylowego. Wiosenny czas to ta pora roku, w której wzrasta aktywność fizyczna większości ludzi. Coraz częściej i dłużej się spaceruje, często odbywają się śluby i przyjęcia, dlatego warto mieć takie okrycie wierzchnie, które będzie idealne na co dzień i od święta.

Czym kierować się przy wyborze płaszcza na wiosnę?

Wybierając płaszcz męski wiosenny z ofert takich jak dstreet, powinno się wziąć pod uwagę kilka czynników. Bardzo ważny jest materiał, z którego jest uszyty. Najczęściej jest to wełna owcza, wielbłądzia lub kaszmir. Zwłaszcza ten ostatni jest niezwykle efektowny, a przy tym bardzo wytrzymały i gwarantuje pełną ochronę przed zimnem. Pasuje on zarówno na eleganckie wyjścia, jak i na co dzień, do pracy. Podszewka powinna być wykonana z naturalnego, oddychającego materiału. Dzięki temu zostanie zachowana prawidłowa cyrkulacja powietrza.

Innym czynnikiem, który trzeba wziąć pod uwagę kupując płaszcz męski na wiosnę, jest jego długość. Eleganckie płaszcze powinny zakrywać pośladki w całości lub do połowy. Panowie, którym natura nie poskąpiła wzrostu, wybierać mogą dłuższe płaszcze, za kolano lub do kostek. Natomiast krótkie płaszcze sięgać powinna do połowy uda. 

Kolejnym czynnikiem, który trzeba wziąć pod uwagę, jest typ sylwetki. Prawidłowe dopasowanie płaszcza może sprawić, że wszystkie atuty figury są podkreślone, natomiast mankamenty zakryte. Panom, którzy są puszyści i mają brzuszek, poleca się luźne, oversizowe okrycia, natomiast nie powinni kupować płaszczy dwurzędowych. Mężczyźni o muskularnej sylwetce, którzy mają szerokie barki, postawić powinni  na płaszcze, które mają szerszą górę i klapy oraz guziki na środku piersi. Panowie o niedoskonałej figurze, którzy chcieliby stworzyć idealne proporcje, wybrać powinni męskie płaszcze ze stójką.

Przy wyborze płaszcza wiosennego dla mężczyzny powinno się dokładnie zastanowić nad kolorem. Najbardziej uniwersalnym kolorem będzie oczywiście czerń i granat, które doskonale nadają się do pracy oraz na oficjalne wyjścia, np. ślub i eleganckie przyjęcia. Natomiast płaszcze szare i beżowe są dość ciężkie w utrzymaniu czystości, ale wyglądają bardzo elegancko. Są także doskonałą bazą do rozmaitych stylizacji, ponieważ łatwo je połączyć z różnymi dodatkami w innych, kontrastowych kolorach.

Różne rodzaje męskich płaszczy na wiosnę

Jednym z najpopularniejszych modeli męskich płaszczy są dyplomatki. Są one przeważnie jednorzędowe i sięgają do kolan. Idealne będą na oficjalne, biznesowe spotkania. Innym rodzajem męskich płaszczy są bosmanki, które posiadają otwarte klapy i są dwurzędowe. 

Płaszcze z kapturem to wprawdzie rzadkość, ale dużym uznaniem cieszą się budrysówki. Ten typ płaszcza posiada militarne korzenie. Jego znakiem szczególnym jest kaptur, a także trzy lub cztery kołki jako guziki. Budrysówki idealnie wyglądają z połączeniu z klasycznymi jeansami i traperami.

Modele ponadczasowe to popularne trencze, czyli prochowce.. Wyróżniają się charakterystycznym kołnierzem, mają dwurzędowy guzik i pasek w talii. Trencze zwykle sięgają do połowy uda lub do kostek. Chronią doskonale przed wiatrem i przed deszczem podczas wiosennych dni.

Jakie jeszcze mogą być płaszcze męskie na wiosnę?

Niesłabnącą popularnością cieszą się modele w stylu militarnym, które najczęściej są w kolorze oliwkowym i zielonym, rzadziej czarnym. Są to idealne płaszcze zarówno do stylizacji codziennej jak i wizytowej.

Prawdziwą ikoną w świecie mody jest płaszcz, którego historia sięga czasów epoki wiktoriańskiej. Model ten, w typie Ulster, nosił legendarny detektyw Sherlock Holmes. Aż do dzisiaj ten typ okrycia wierzchniego jest najczęściej wybierany przez panów na całym świecie.

Moda na płaszcz wiosenny męski sięga dawnych czasów. Większość modeli, które nosi się obecnie, na stałe zapisała się na kartach historii, chociaż może w nieco zmienionej formie. Wprawdzie niektóre płaszcze zmieniły nieco swój kształt, ale nigdy nie wyszły z mody.