Jak ubrać niemowlę? Czy body niemowlęce to dobry wybór?

Spośród wielu rodzajów ubrań dla niemowląt można znaleźć śpiochy, półśpiochy, spodenki, body, kaftaniki i pajace. Wielu rodziców podczas kompletowania wyprawki zastanawia się, jak ubrać niemowlaka. Dowiesz się z naszego artykułu. 

Z czego powinna składać się wyprawka niemowlaka?

Wśród ubranek niemowlęcy wchodzący w skłąd wyprawki powinny znaleźć się:

  • body niemowlęce, 
  • pajace lub śpiochy,
  • półśpiochy lub spodenki, 
  • skarpetki,
  • czapeczki,
  • niedrapki,
  • kaftaniki,
  • bluzy.

Wiele mam zastanawia się, czy warto kupować śpiochy, czy może ubierać dziecko w body i spodnie lub półśpiochy. Każdy preferuje inną opcję ubioru swojego dziecka. Warto jednak w szafie niemowlaka mieć zarówno body niemowlęce, jak i pajacyki, które również są idealną i wygodną opcją dla małego dziecka. Zarówno body, jak i śpiochy czy pajace zapewniają maksymalny komfort i wygodę podczas zabawy i snu.

Ważne jest, aby były uszyte z wysokiej jakości bawełny, co zapewni komfort użytkowania dziecku.

Bawełna wykorzystywana do produkcji ubrań niemowlęcych jest delikatna i naturalna a wszystko dostępne w sklepie TXM, dzięki temu chroni skórę dziecka przed otarciami, podrażnieniami oraz reakcjami alergicznymi. Przede wszystkim zapewnia dziecku wygodę i bezpieczeństwo. Nie gniecie się jak inne materiały.

Należy prać ją w 40 stopniach, po czym przeprasować żelazkiem, dla utrzymania higieny oraz zapewnienia miękkości materiału. Szorstkie ubrania mogą podrażniać delikatną skórę dziecka, dlatego tak ważne jest prasowanie ubrań niemowlęcych. 

Kolory i wzory ubrań niemowlęcych 

Wiele mam wiedząc o tym jak płci dziecka się spodziewają, może kompletować wyprawkę w kolorystyce dobranej do dziecka. Dla chłopców często wybierane są niebieskie ubranka, natomiast dla dziewczynek różowe z licznymi zdobieniami i naszyciami, jak kwiaty, serduszka czy diamenciki.

Dla chłopców są to często samochody, traktory czy samoloty. Wśród uniwersalnych kolorów można postawić na beże, szarości czy popularną biel, jednak świetnie wyglądają również ubranka zielone, żółte czy pomarańczowe.