Jak wybrać kardigan damski – idealne kolory

Kardigan damski to element garderoby niezwykle popularny i uniwersalny wśród pań. Warto zatem wiedzieć: jak wybrać kardigan damski, który będzie pasował do większości stylizacji, zarówno tych bardziej eleganckich, jak i codziennych. 

Jak wybrać kardigan damski pasujący do różnych stylizacji?

Kardigan damski to bardzo funkcjonalny sweter. Może on być dość krótki i kończyć się w okolicy talii, lub w swojej dłuższej wersji otulać ciało i zastępować jesienny płaszczyk. Doskonale sprawdzi się również podczas rześkich wiosennych poranków i chłodnych letnich wieczorów. 

Jak wybrać kardigan damski uniwersalny?     

Aby sweter pasował do większości elementów posiadanej garderoby oraz był odpowiedni zarówno w pracy, jak i na bardziej oficjalne wyjścia powinien cechować się odpowiednim kolorem. Im kolor swetra jest bardziej neutralny tym jego zastosowanie jest szersze. 

Kardigan damski szary i czarny

Kardigan damski w kolorze szarym i czarnym to bardzo powszechne i uniwersalne rozwiązanie. Może on być z powodzeniem łączony z klasycznymi spodniami i białą koszulą, jak również z bardziej obszernym dołem i kolorową wzorzystą bluzką. Równie dobrze wygląda w zestawieniu z rozkloszowaną lub ołówkową spódnicą. W tym drugim wydaniu prezentuje się niezwykle elegancko. 

Kardigan beżowy

Kardigan beżowy jest również bardzo eleganckim elementem ubrania, a jednocześnie wnosi odrobinę lekkości i świeżości do stylizacji.    

Kardigan kolorowy

Kardigan kolorowy nie jest tak bardzo elegancki jak ten w wyżej wymienionych barwach, lecz może stanowić wspaniały element ubioru pasujący do poważnej stylizacji. W tym jednak wypadku pozostałe części garderoby powinny być stonowane zarówno w formie, jak i kolorze.          

Kardigan wzorzysty

Kardigan wzorzysty to propozycja dla bardzo odważnych kobiet ceniących sobie niepowtarzalny styl. Należy jednak pamiętać o tym, że podłużne pasy optycznie poszerzają sylwetkę i zaburzają jej prawidłowe proporcje. Pasy podłużne przyczyniają się do jej wydłużenia i polecane są szczególnie dla kobiet dość niskich.

Jeśli spodobał Ci się powyższy artykuł i pragniesz dobrać odpowiedni do Twoich potrzeb kardigan – polecamy odwiedzić Intimiti.pl, które posiada bardzo obszerny katalog produktów tego typu.