Jak wybrać piżamy dla dziewczynek?

Jak wybrać piżamy dla dziewczynek

Wybór piżamy czy bielizny dla dziewczynki często stanowi dla rodzica nie lada wyzwanie. Czasem jednak jest to prostsze, niż można by przypuszczać.

Piżamy dla młodszych dzieci

Przy wyborze piżamy dla dziewczynek z MyBasic.pl w młodszym wieku, rodzic musi patrzeć na zupełnie inne kategorie niż w późniejszym czasie. Najważniejsze jest, aby zadbać o to, żeby dziecku było ciepło i wygodnie. Długi i głęboki sen dziecka to również odpoczynek i komfort dla rodziców. Wybierając piżamkę, na pewno należy uwzględnić porę roku. W lecie powinna być ona z krótkim rękawem, a zimą z długim lub nawet ocieplana. Należy uwzględnić również takie czynniki, jak temperatura pomieszczenia, w którym śpi dziecko oraz kołdra. Przy grubszej kołdrze, lepsza będzie piżamka cieńsza, aby dziecko nie zgrzało się.

Przy wyborze piżamy dla dziewczynek nie można również zapomnieć o takiej kwestii jak osobiste gusta, które kształtują się już w bardzo młodym wieku. Nie każda dziewczynka będzie zachwycona różową piżamką w jednorożce. Kupując piżamkę córce, trzeba pomyśleć o kwestiach takich, jak jej ulubiony kolor, ulubiona bajka czy zwierzątko. Dla młodszych dzieci bardzo ważne jest nie tylko to, żeby spać w czymś wygodnym, ale też ładnym i odpowiadającym ich upodobaniom.

piżama dla dziewczynki niebieska

Piżamy dla dziewczynek

Kwestia wyboru piżamki dla dziewczynki utrudnia się w momencie, gdy ta zaczyna dojrzewać. Wcześniej ulubiona piżamka staje się żenująca. Dziewczynka zaczyna szybko rosnąć i jej ciało się zmienia. Pojawia się pierwsza miesiączka i problem spania w podpasce, a nawet pobrudzenia krwią piżamy czy prześcieradła. To kwestie bardzo stresujące dla młodych kobiet i warto łagodnie i delikatnie z nimi o tym rozmawiać.

Przede wszystkim, kupując piżamkę dla starszej dziewczynki, warto wybrać się razem z nią, żeby znaleźć taką, która na pewno jej się spodoba i nie będzie miała za krótkich rękawów czy nogawek. Jest to czas, w którym wiele dziewczyn decyduje się na spanie w koszulce nocnej. Warto wtedy pomóc wybrać córce taką, w której będzie się zawsze czuła komfortowo. Należy też zwrócić uwagę na to, że gusta dojrzewających dziewcząt bardzo szybko się zmieniają, dlatego, zamiast denerwować się na córkę, że nie podoba jej się kupiona przez nas piżama, lepiej wcześniej zapytać ją o zdanie.

Kiedy pierwszy stanik?

Wybór bielizny dla dziewczynek to trudny temat. Nie można podać jednej prawidłowej metody, która będzie odpowiednia dla wszystkich. Podstawowym pytaniem, które zadaje sobie wiele dziewczyn i wielu rodziców jest to o pierwszy stanik. Często wpływ na tę decyzję ma presja rówieśnicza, ale to nie ona powinna decydować. Jeśli noszenie stanika ma sprawić, że dziewczynka poczuje się bardziej komfortowo, warto się na niego zdecydować. Często jednak w początkowej fazie dojrzewania stanik w ogóle nie jest potrzebny. W tej kwestii warto rozmawiać z dzieckiem, ale to mu pozostawić ostateczną decyzję. Ważne, żeby dziewczynka była dumna ze swojego pierwszego stanika, a nie zmuszona do noszenia go.