Jaki dres dla dziewczynki będzie wygodny?

dres dla dziewczynki

 Dziewczynka nawet jeśli na co dzień woli bardziej formalny strój, między innymi eleganckie sukienki i spódniczki, w jej szafie nie powinno zabraknąć też nieco luźniejszych, wygodniejszych zestawów ubrań. Przydadzą się one zarówno do domowego odpoczynku, jak i do ćwiczeń fizycznych organizowanych w szkole i poza jej obszarem na zajęciach sportowych dodatkowych. Próbując znaleźć w sklepie odpowiednie dresy dla dziewczynki, trzeba kierować się przede wszystkim ich krojem i wygodą, jakie niosą podczas ruchu.

Z jakich materiałów mogą być zrobione dresy dla dziewczynki?

dres dla dziewczynki

Różnorodność materiałowa to niejednokrotnie szansa na lepsze dopasowanie odzieży do danej sytuacji, pogody czy upodobań dziecka. Należy pamiętać, że dzieci mają znacznie delikatniejszą skórę niż dorośli, dlatego materiał, z którego produkuje się dla nich odzież również powinien być delikatniejszy. Dres dla dziewczynki okaże się bardziej przydatny, gdy będzie można liczyć na naturalność materiału. Można kupić produkt stworzony z:

  • bawełny (najlepiej ekologicznej)
  • wełny,
  • bambusa,
  • jedwabiu.

Postawienie na tkaniny ekologiczne to mniejsze prawdopodobieństwo wystąpienia uczuleń czy podrażnień skórnych.

Dresy welurowe niezwykle modne w tym sezonie

 Welur w tym sezonie znów stał się popularny i nic nie zapowiada się, że tak szybko producenci odzieży przestaną brać go pod uwagę w czasie produkcji ubrań. Wybór welurowego dresu dla dziewczynki nie jest prosty, na szczęście jest łatwo dostępny. Można odszukać go w różnych krojach i  kolorach, nierzadko dostępne są w sprzedaży kolory typowe, często wybierane przez tę grupę kilkulatków, między innymi kolory: różowy, czerwony, żółty. Odzież ta dobrze współpracuje z ciałem podczas ruchu, nadaje się więc nie tylko do domowego odpoczynku, leżenia na kapanie, jest przydatna także w czasie uprawiania sportów.