Jaki powinien być biustonosz sportowy?

sportowy stanik

Biustonosz sportowy tak jak tradycyjny stanik dobieramy po pierwsze na podstawie posiadanego przez nas rozmiaru. W trakcie wykonywania bardzo intensywnych ćwiczeń biust może ulec deformacji. By temu zapobiec należy odpowiednio dobrać rozmiar i kształt stanika sportowego do naszych piersi.

Stanik sportowy przede wszystkim powinien odpowiednio podtrzymywać i unieruchomić biust. Piersi zabudowane są z bardzo cienkiej i elastycznej skóry. Pod wpływem dużych wstrząsów tkanka budująca piersi może ulec rozciągnięciu.

Raz rozciągnięta skóra na piersi z całą pewnością nie powróci do poprzedniego stanu. Ważną kwestią jest również to z jakiego materiału został wykonany stanik sportowy. Skóra piersi w specjalnie dopasowanym staniku powinna oddychać. Inaczej pojawiają się dokuczliwe odparzenia na skórze.

Posiadaczki małych biustów powinny odpowiedniego stanika poszukiwać pośród staników kompresowych. Nie dzieli biustu na dwie części, tworzy jedną całość podtrzymując biust poprzez dociskanie go do reszty ciała. Posiadaczki większych biustów powinny zdecydować się na biustonosz sportowy oddzielający piersi. Stanik powinien usztywniać i unieruchomić biust.

Biustonosz sportowy powinien wykazywać się również wysoką chłonnością wilgoci. Powinien również zapewniać dopływ świeżego powietrza. Źle dobrany stanik powoduje obtarcia i oparzenia. To, że stanik jest dobrze dobrany łatwo poznać po tym, że ściśle przylega do ciała. Przymierzając stanik należy kilka razy podskoczyć. Z drugiej też strony poza tym że powinien być ciasny, powinien być również wygodny i zapewniać komfort. Całe szczęście wybór sportowych staników w naszym kraju jest coraz większy.