Klapki damskie – popularne rodzaje

klapki damskie

Klapki damskie to bardzo popularny w obecnych czasach rodzaj butów. Są one szczególnie polecane do noszenia podczas lata i bardzo dobrze komponują się w różnego rodzaju stylizacjach, zarówno codziennych, jak i wykonywanych na wyjścia. Klapki damskie to obuwie, które można znaleźć w sprzedaży we wielu zróżnicowanych modelach oraz kolorach. Wśród najbardziej popularnych rodzajów tego obuwia można wymienić wszelkie buty na obcasie, takie jak klapki na obcasie lub klapki na koturnie.

Klapki na obcasie

Klapki na obcasie są jednym z największych hitów każdego sezonu letniego. Idealnie sprawdzają się podczas ciepłych dni, ponieważ są bardzo przewiewne i zapewniają stopie odpowiedni poziom wentylacji. Dzięki noszeniu tego rodzaju obuwia noga ani nie ulega przegrzewaniu, ani się nie poci. Są to buty z całą pewnością wygodne. Posiadają atrakcyjny obcas, który optycznie wydłuża sylwetkę, a także sprawia, że jej proporcje stają się bardziej korzystne. Można wybrać klapki na obcasie o różnej wysokości, może być to zarówno niski obcas, jak i obcas stosunkowo wysoki. Zależne jest to od indywidualnych preferencji osoby, która będzie je nosić, a także od jej zdolności chodzenia na obcasach. Osoba początkująca na obcasach powinna wybrać klapki na niskim obcasie, a osoba bardziej zaawansowana może wybrać buty na wyższym obcasie. Tego rodzaju buty doskonale komponują się w różnego rodzaju stylizacjach, zarówno codziennych, jak i wieczorowych. Można je nosić do zwiewnych sukienek, a także do długich jeansów.

Klapki na koturnie

Jednym z wariantów klapków damskich na obcasie są klapki, które zawierają obcas w formie koturna. Jest to bardzo wygodny rodzaj obcasa, ponieważ sprawia, że noga zachowuje się w nim bardzo stabilnie i jest mniej podatna na wszelkiego rodzaju zawahania. Dlatego tego rodzaju buty polecane są wszystkim paniom, które źle się czują w butach na standardowych obcasach. Koturny w klapkach damskich również mogą być niższe lub wyższe, jednak ich wybór zależy od gustu i potrzeb osoby, która będzie je nosić. Klapki damskie na koturnie to buty o eleganckim charakterze, dlatego z całą pewnością przypadną do gustu wszystkim kobietom, które cenią sobie klasyczne rozwiązania. Ponadto tego rodzaju obuwie posiada szereg zalet. Jest bardzo wygodne i komfortowe podczas użytkowania, a także przewiewne. Podczas chodzenia w tego rodzaju obuwiu noga w żaden sposób się nie przegrzewa, ani nie poci, podobnie jak w standardowych klapkach na obcasach. Te dwa rodzaje butów są do siebie bardzo podobne.