Męskie bokserki i ich popularność

sklep z bielizną

Bielizna męska w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat przeszła spore przeobrażenia. Obecnie dominującym rodzajem bielizny dla mężczyzn są slipy oraz bokserki. Zwłaszcza ten ostatni rodzaj majtek jest dość nowy i zasługuje na pewne omówienie.

Bokserki męskie swoją nazwę wywodzą od krótkich spodenek używanych przez bokserów. Przede wszystkim takie spodenki musiały zapewniać swobodę ruchów, być wygodne i naturalnie leżeć. Z czasem również inni sportowcy zaczęli używać tego typu krótkich spodenek, natomiast wkrótce pojawiły się również modele męskiej bielizny odwołującej się właśnie do takiego wzoru. Przede wszystkim bokserki gwarantowały znacznie większą swobodę ruchów, były również znacznie bardziej luźne niż tradycyjne slipy.

Wyróżniały je także krótkie nogawki, które sprawiały, że nawet bardziej wstydliwi mężczyźni mogli pokazywać się w bieliźnie obcym osobom bez większego dyskomfortu. To właśnie ta swoboda i ten “luz” bokserek sprawiły, że miliony mężczyzn na całym świecie pokochało właśnie ten rodzaj bielizny. W ciągu lat różne firmy zajmujące się produkcją odzieży przygotowały wiele bardzo różnych modeli i rodzajów bokserek męskich – jedne były bardziej luźne i dłuższe, inne krótsze i bardziej obcisłe.

Obecnie w różnych sklepach z bielizną spotkamy się również z nieprzebranym bogactwem wzorów, kolorów i rozmiarów tego rodzaju majtek. Również producenci markowej odzieży, jak na przykład Calvin Klein mają w swojej ofercie modele męskich bokserek. Oczywiście tego rodzaju ekskluzywna bielizna jest wybierana rzadziej niż produkty od mniej znanych producentów (przynajmniej w Polsce).

Trzeba jednak przyznać, że obecnie bokserki są niezwykle modne i różne ich modele znajdują się w szafach i szufladach praktycznie każdego mężczyzny. Oczywiście preferencje mogą być różne i część mężczyzn woli slipy czy też inne rodzaje bielizny, jednak od czasu do czasu i w pewnych sytuacjach to właśnie męskie bokserki są najwygodniejszym rozwiązaniem. I zapewne dlatego od kilku-kilkunastu lat to właśnie męskie bokserki są bardzo często wybierane jako prezenty dla mężczyzn i to na różne okazje.

I to nie tylko w sytuacjach, kiedy nie mamy pomysłu na prezent – przede wszystkim wielu mężczyzn traktuje bokserki jako bardzo praktyczny prezent, z którego będą mogli skorzystać, a, jak wiemy, mężczyźni niezwykle wysoko cenią właśnie praktyczność otrzymywanych prezentów.