Płaszcz – niezbędny element szafy eleganckiego mężczyzny

Męska moda nie zmienia się tak często, a zwłaszcza ta w klasycznym eleganckim wydaniu. Właśnie dlatego kupując te bardziej formalne, czy eleganckie elementy garderoby warto wydać nieco więcej, bo mogą nam służyć przez lata. Ta zasada dotyczy nie tylko garniturów, ale również płaszczy zimowych.

Elegancki mężczyzna nie obędzie się bez płaszcza

Kurtka zimowa, choćby najlepsza, zwykle jednak kojarzy się z mniej formalnym, a często wręcz sportowym stylem. Co innego płaszcz, takiego okrycia nie powinno zabraknąć w szafie eleganckiego mężczyzny. Może to być zarówno klasyczna dyplomatka, jak i nieco mniej formalny trencz czy bosmanka. Te dwa ostatnie rodzaje płaszczy odróżnia zapięcie na dwa rzędy guzików, a trencz dodatkowo ma charakterystyczny kołnierz i pasek. By mieć pewność nie tylko co do jakości, ale również ponadczasowego kroju warto wybierać renomowane marki. Może to być na przykład płaszcz Hugo Boss. Takie ubrania są zwykle o wiele dokładniej odszyte, renomowane marki dbają też szczególnie o jakość stosowanych materiałów.

Jak dobrać płaszcz do sylwetki

Długości płaszczy są bardzo zróżnicowane, te najkrótsze sięgają zaledwie połowy pośladków, a te długie nawet do kolan. Długość płaszcza najlepiej dobierać proporcjonalnie do swojej wysokości, tzn. niskie osoby powinny unikać długich okryć, bo optycznie skracają nogi. Jeżeli chodzi zaś o rodzaj zapięcia, to nie ma ono znaczenia dla szczupłych mężczyzn, natomiast bardziej pulchni panowie, lub z wystającym brzuszkiem, powinni unikać płaszczy dwurzędowych. Na szczęście wśród płaszczy Hugo Boss i innych renomowanych marek bez trudu można znaleźć okrycia właściwe do swojej sylwetki.

Jeśli chcesz obejrzeć przykłady modeli płaszczy Hugo Boss – zajrzyj tutaj: https://mayoutway.com/hugo-boss-plaszcze