Stylizacja o wielu twarzach, czyli złota sukienka maxi na tapecie

Złoty kolor w modzie uważany jest za skrajność. Dość często kojarzy się z kiczem i stylistyką rodem z lat osiemdziesiątych. Tymczasem, z tego królewskiego odcienia można wyczarować ubiór na każdą okazję.

Elegancja w minimalistycznym guście

Długie kreacje to nie tylko te balowe. Coraz częściej wybiera się złotą sukienkę maxi w stonowanym odcieniu lub pudrowym kolorze, która wprowadza elegancję i zarazem prostotę. Jest to dobry wybór na stylizację do pracy czy spotkanie z przyjaciółmi. Z kolei, by uświetnić jakąś okazję- urodziny lub rocznicę- warto sięgnąć po sukienkę wieczorową z dodatkiem tiulu lub ozdobnej koronki. W takim zestawie zupełnie niepotrzebne będzie urozmaicanie kreacji cekinami lub brokatem.

Trochę błyszczącego szaleństwa

Złoto w kreacji zadowoli także tych, którzy zamiast minimalizmu, wolą błyszczące elementy. Wszelkie cyrkonie, cekiny i inne błyskotki są świetnym podkreśleniem bogactwa tego koloru. Taka stylizacja na pewno zostanie zauważona podczas imprezy. Warto jednak pamiętać, że mocno zdobiona złota sukienka maxi nie wymaga szczególnych dodatków. Najlepiej postawić na klasyczną torebkę i buty oraz nierzucającą się w oczy biżuterię.

Długa sukienka w złotym odcieniu to, wbrew pozorom, uniwersalna stylizacja. Przyciąga uwagę zarówno w wersji stonowanej, jak i błyszczącej- karnawałowej. Jej „wielozadaniowość” sprawia, że może być świetną alternatywą dla małej czarnej.