Sukienki na wesele – jak wybrać odpowiednią kreację?

Wesele to specyficzna impreza, która wymaga ubrania odpowiedniego stroju. Panie najczęściej wybierają sukienki i jest to doskonała opcja. Jednak nie każda kreacja będzie odpowiednia. Jak wybrać sukienkę na weselę? Czego unikać, aby nie zaliczyć wpadki?

Sukienki weselne dla młodszych i starszych

Sukienka weselna przede wszystkim powinna być elegancka i gustowna. Nie powinno się ubierać zbyt wyzywających strojów, gdyż nie pasują one do okoliczności. Najlepiej zdecydować się na uniwersalne kroje i kolory, które są stonowane i nie będą rzucać się mocno w oczy. Na weselu najważniejsza się panna młoda i to ona jest gwiazdą wieczoru. Dlatego panie powinny uszanować ten dzień i wyglądać po prostu elegancko. Zarówno młodsze, jak i starsze panie mogą zdecydować się na sukienki przed kolano bądź do pół łydki. Zawsze dobrze się prezentują długie eleganckie sukienki, które najlepiej wyglądają na wysokich kobietach. W sklepach dostępne są różnego rodzaju modele sukienek, które pasują zarówno nastolatkom, jak i starszym seniorkom. 

Czego nie powinno się ubierać na wesele?

Z racji tego, że na weselu najważniejsza jest para młoda, a wiadomo, że pani młoda najczęściej ubrana jest w białą suknię, to panie zdecydowanie muszą unikać tego koloru. Białe sukienki można ubrać na każdą inną okoliczność, ale nie jako gość na ślubie. Oczywiście kreacja nie powinna być seksowna, gdyż wesele to nie dyskoteka. Najlepiej zrezygnować z głębokiego dekoltu oraz mocno wyciętych pleców. Zbyt eleganckie sukienki i mocno błyszczące także nie są wskazane, gdyż taki strój bardziej pasuje do imprezy sylwestrowej, a nie weselnej. 

Jak wybrać idealną sukienkę na wesele?

Należy pamiętać, że wesele bardzo często trwa do białego rana, dlatego ważne jest, aby sukienka była wygodna. Można oczywiście wziąć drugą na zmianę i założyć na przykład po oczepinach. Sukienka nie powinna być zbyt opięta, gdyż może z czasem krępować ruchy i stać się niewygodna. Zbyt krótka może się podczas tańca podnosić i wzbudzać niesmak wśród gości. Najlepiej wybrać taki model, który jest nieco luźniejszy i można się w nim poczuć swobodnie.