Torebka typu crossbody – wygoda i elegancja

torebka typu crossbody

Aby dopełnić codzienną lub okazjonalną stylizację, warto zdecydować się na wybór odpowiedniej torebki: niepozornego gadżetu, który świetnie sprawdzi się w tym zadaniu. Chcąc nadać swojemu look’owi delikatności i lekkości, najlepiej założyć subtelny model o niewielkich rozmiarach, idealnie wpisujący się w prawie każdy strój. Idealnym akcesorium do tego celu jest torebka typu crossbody, która nieprzerwanie od kilku sezonów jest modna i uwielbiana przez kobiety na całym świecie.

Czym charakteryzuje się torebka typu crossbody?

Torebka typu crossbody, choć nosi dość tajemniczą nazwę, nie jest niczym innym jak torebką noszoną „na krzyż” przez tułów. Zwykle ma bardzo długi pasek. Zakłada się ją przez głowę, tak aby pasek przeszedł po skosie przez całe ciało i spoczął na ramieniu, a torebka ulokowała się na wysokości biodra lub ciut powyżej. Ta forma noszenia toreb jest znana już od wielu lat, jednak ostatnimi czasy popularne stało się wykorzystywanie w ten sposób różnych ich modeli np. kopertówek, nerek czy listonoszek.

Zalety wynikające z noszenia torebki typu crossbody

Jak już wspomniano torebki typu crossbody są niezwykle cenione przez panie, ale dlaczego zyskały aż tak wielką popularność? Istnieje kilka powodów takiego stanu rzeczy. Są nimi:

  • wygoda w noszeniu, czyli zachowanie wolnych rąk i swobody ruchów,
  • mnogość rozmiarów, gdyż na rynku dostępne są mniejsze i większe torby, które można dobierać wedle uznania,
  • możliwość nadania stylizacji innego kształtu: torebka nałożona na szeroki sweter lub elegancki dres optycznie odejmuje im nieco objętości, czyniąc strój bardziej kobiecym,
  • uniwersalność – pasują zarówno do letnich sukienek, jak i zimowych kurtek.

Warto wiedzieć, że klasyczna skórzana torebka typu crossbody [https://nobobags.com/125-torebki-crossbody] świetnie sprawdzi się do codziennych stylizacji, ale można zakładać ją również na specjalne okazje. Chcąc zaprezentować się oszałamiająco podczas wyjść na bale czy imprezy, warto zdecydować się na model posiadający zdobienia np. ćwieki, czy wyposażony w pozłacany łańcuszek zamiast paska.