Wiosenne porządki w szafie

Porządki w szafie to bardzo ważny element życiowej higieny. Są one wskazane 2 razy do roku z początkiem wiosny oraz po zakończeniu wakacji. Pozbywanie się starych rzeczy, co do których mamy już pewność, że nie zostaną przez nas założone jest bardzo istotne dla dobrego funkcjonwania. Przepełnione szafy, pełne nieużywanej odzieży damskiej sprawiają, że tracimy chęć do jakiejkolwiek zabawy z modą i zapał do dbania o własny wizerunek. Jak przeprowadzić wiosenne porządki w sprawny sposób?

Naucz się wyrzucać

Jeżeli nie używasz danych ubrań już od dłuższego czasu, nie brakuje Ci ich na co dzień i zapomniałaś o ich istnieniu, nie łudź się, że nagle zaczniesz je nosić. Wyrzucanie starych rzeczy i kupowanie nowych to naturalna kolej rzeczy, do której należy przywyknąć. Ostatecznie są to tylko ubrania. Oczywiście, nie chodzi o to, by pozbywać się potrzebnych rzeczy, tylko po to by zastąpić je nowymi. Podejmowanie takich decyzji oczyści nas i przygotuje do wiosny. 

Co robić z ubraniami?

Kiedy już zdecydujemy, że dana odzież damska nie będzie już przez nas używana pogrupujmy ją w odpowiednie kategorie. Pierwsza z nich to stare, znoszone ubrania, których nie nosimy już ze względu na ich zły stan. Mogą posłużyć one jako ścierki do podłogi lub ewentualnie w zależności od ubrań można oddać je do schroniska. Kolejna grupa to ubrania za duże, za małe lub nie w naszym stylu, ale w dobrym stanie. Takie elementy garderoby możemy oddać potrzebującym, naszym bliskim, jeżeli nie poczują się urażeni lub po prostu sprzedać za pośrednictwem przygotowanych do tego platform internetowych.

Zdjęcie w artykule to przykład damskiej odzieży ze sklepu online Intimiti.pl