Z jakich materiałów produkuje się buty damskie?

W dzisiejszych czasach producenci obuwia korzystają z bardzo wielu różnych materiałów, dlatego też są w stanie zaproponować swoim klientom wysokiej jakości produkty z najwyższej światowej półki. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, które modele są naprawdę warte uwagi. 

Moda na naturalne materiały

Większość kobiet w pierwszej kolejności stawia na skórzane buty calvin klein damskie. Skóra jest naturalnym materiałem, który doskonale przepuszcza powietrze i szybko dostosowuje się do kształtu stopy. Skóra naturalna jest miękka i silnie absorpcyjna. Godna uwagi jest przede wszystkim gładka skóra która wyróżnia się strukturowaną powierzchnią. Gładka skóra może być nie tylko matowa, ale również z połyskiem. Od kilku sezonów dużym zainteresowaniem w branży obuwniczej cieszy się również lakierowana skóra, która charakteryzuje się gładką i połyskową powierzchnią. Skóra tego typu niestety jest podatna na mechaniczne uszkodzenia, dlatego też należy na nią uważać. 

Oryginalny nubuk

Nubuk to bardzo charakterystyczny gatunek skóry, który do złudzenia przypomina w dotyku brzoskwinię. Oryginalne buty calvin klein damskie wykonane z tego materiału są bardzo podatne na ślady palców nawet przy delikatnym dotyku. Aby pozbyć się nieprzyjemnych plam należy skorzystać z pomocy szczotkowania. Mniej podatna na uszkodzenia niż nubuk jest skóra welurowa, czyli jedna z najpopularniejszych odmian zamszu. Podeszwy produkuje się również ze specjalnej skóry podkładowej, która jest czuła na wilgoć i nierówne nawierzchnie.